UBW1H221MPD
Nichicon
Produkt-Nr.:
UBW1H221MPD
Beschreibung:
CAP ALUM 220UF 20% 50V RADIAL
Auf Lager : 18113
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 135°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 465 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 135°C
Mfr Nichicon
Capacitance 220 µF
Package Bulk
Impedance 98 mOhms