UBW1H470MPD1TA
Nichicon
Produkt-Nr.:
UBW1H470MPD1TA
Hersteller:
Nichicon
Beschreibung:
CAP ALUM 47UF 20% 50V RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 135°C
Polarization Polar
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.531" (13.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 220 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 135°C
Ratings -
Series UBW
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 440 mA @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 47 µF
Package Tape & Box (TB)
Impedance 350 mOhms