UBW1H471MHD1TO
Nichicon
Produkt-Nr.:
UBW1H471MHD1TO
Beschreibung:
CAP ALUM 470UF 20% 50V RADIAL
Auf Lager : 281
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 135°C
Polarization Polar
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 825 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 135°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.65 A @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 470 µF
Package Cut Tape (CT)
Impedance 55 mOhms