UBW1H471MPD
Nichicon
Produkt-Nr.:
UBW1H471MPD
Beschreibung:
CAP ALUM 470UF 20% 50V RADIAL
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 135°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 825 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.65 A @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 470 µF