UBW2A470MPD1TD
Nichicon
Produkt-Nr.:
UBW2A470MPD1TD
Beschreibung:
CAP ALUM 47UF 20% 100V RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 135°C
Polarization Polar
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.709" (18.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 315 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 135°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 630 mA @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 47 µF
Package Cut Tape (CT)
Impedance 550 mOhms