UBW2A4R7MPD
Nichicon
Produkt-Nr.:
UBW2A4R7MPD
Beschreibung:
CAP ALUM 4.7UF 20% 100V RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 135°C
Polarization Polar
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.531" (13.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 65 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 135°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 130 mA @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 4.7 µF
Package Bulk
Impedance 2 Ohms