UBX1C102MHL
Nichicon
Produkt-Nr.:
UBX1C102MHL
Hersteller:
Nichicon
Beschreibung:
CAP ALUM 1000UF 20% 16V RADIAL
Auf Lager : 61
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 1.043" (26.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 536 mA @ 120 Hz
Product Status Last Time Buy
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 150°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series UBX
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 800 mA @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 1000 µF