UBX1C221MPL1TD
Nichicon
Produkt-Nr.:
UBX1C221MPL1TD
Beschreibung:
CAP ALUM 220UF 20% 16V RADIAL
Auf Lager : 463
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.689" (17.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 150 mA @ 120 Hz
Product Status Last Time Buy
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 150°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 300 mA @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 220 µF