UBX1C332MHL
Nichicon
Produkt-Nr.:
UBX1C332MHL
Beschreibung:
CAP ALUM 3300UF 20% 16V RADIAL
Auf Lager : 38
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 1.634" (41.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 871 mA @ 120 Hz
Product Status Last Time Buy
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 150°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.3 A @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 3300 µF