UBX1E331MHL
Nichicon
Produkt-Nr.:
UBX1E331MHL
Beschreibung:
CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 1.043" (26.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 300 mA @ 120 Hz
Product Status Last Time Buy
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 150°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 600 mA @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 330 µF