UBX1V220MPL1TD
Nichicon
Produkt-Nr.:
UBX1V220MPL1TD
Hersteller:
Nichicon
Beschreibung:
CAP ALUM 22UF 20% 35V RADIAL
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.551" (14.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 100 mA @ 120 Hz
Product Status Last Time Buy
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 150°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series UBX
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 200 mA @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 22 µF