UBX1V2R2MPL1TD
Nichicon
Produkt-Nr.:
UBX1V2R2MPL1TD
Beschreibung:
CAP ALUM 2.2UF 20% 35V RADIAL
Auf Lager : 712
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.551" (14.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 25 mA @ 120 Hz
Product Status Last Time Buy
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 150°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 50 mA @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 2.2 µF