UBX2A221MHL
Nichicon
Produkt-Nr.:
UBX2A221MHL
Beschreibung:
CAP ALUM 220UF 20% 100V RADIAL
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 1.299" (33.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 690 mA @ 120 Hz
Product Status Last Time Buy
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 150°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.38 A @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 220 µF