UBX2V150MHL
Nichicon
Produkt-Nr.:
UBX2V150MHL
Hersteller:
Nichicon
Beschreibung:
CAP ALUM 15UF 20% 350V RADIAL
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 1.043" (26.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 350 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 130 mA @ 120 Hz
Product Status Last Time Buy
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 150°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series UBX
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 234 mA @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 15 µF