UBY1E512MHL
Nichicon
Produkt-Nr.:
UBY1E512MHL
Beschreibung:
CAP ALUM 5100UF 20% 25V RADIAL
Auf Lager : 3
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 135°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 1.634" (41.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 2.95 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 135°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 24mOhm @ 100kHz
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 3.47 A @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 5100 µF