UBY2A431MHL
Nichicon
Produkt-Nr.:
UBY2A431MHL
Beschreibung:
CAP ALUM 430UF 20% 100V RADIAL
Auf Lager : 180
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 135°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 1.634" (41.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 2.305 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 135°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 31mOhm @ 100kHz
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 4.61 A @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 430 µF