UBY2A681MHL
Nichicon
Produkt-Nr.:
UBY2A681MHL
Beschreibung:
CAP ALUM 680UF 20% 100V RADIAL
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 135°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 1.299" (33.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 2.448 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 135°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 28mOhm @ 100kHz
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 4.08 A @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 680 µF