UBY2A751MHL
Nichicon
Produkt-Nr.:
UBY2A751MHL
Beschreibung:
CAP ALUM 750UF 20% 100V RADIAL
Auf Lager : 233
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 135°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 1.634" (41.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 3.114 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 135°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 25mOhm @ 100kHz
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 5.19 A @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 750 µF