UCA2W6R8MPD
Nichicon
Produkt-Nr.:
UCA2W6R8MPD
Beschreibung:
CAP ALUM 6.8UF 20% 450V RADIAL
Auf Lager : 1348
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.846" (21.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 75 mA @ 120 Hz
Product Status Last Time Buy
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 150 mA @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 6.8 µF