UCB1E470MCL1GS
Nichicon
Produkt-Nr.:
UCB1E470MCL1GS
Hersteller:
Nichicon
Beschreibung:
CAP ALUM 47UF 20% 25V SMD
Auf Lager : 1201
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.343" (8.70mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 63 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 7000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series UCB
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 94.5 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 47 µF