UCB1H330MNL1GS
Nichicon
Produkt-Nr.:
UCB1H330MNL1GS
Hersteller:
Nichicon
Beschreibung:
CAP ALUM 33UF 20% 50V SMD
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 77 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 7000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series UCB
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 115.5 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 33 µF