UCB1VR22MCL1GS
Nichicon
Produkt-Nr.:
UCB1VR22MCL1GS
Beschreibung:
CAP ALUM 0.22UF 20% 35V SMD
Auf Lager : 920
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.276" (7.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" Dia (4.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 2.6 mA @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. 7000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 3.9 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 0.22 µF