UCC39002D
Unitrode
Produkt-Nr.:
UCC39002D
Hersteller:
Unitrode
Paket:
8-SOIC
Beschreibung:
UCC39002 ADVANCED 8 PIN LOADSHAR
Benutzer handbuch
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Series -
Applications Load Share Controller
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Voltage - Supply 4.375V ~ 14.25V
Mfr Unitrode
Package Bulk
Mounting Type Surface Mount
Current - Supply 2.5mA