UCD0J330MCL6GS
Nichicon
Produkt-Nr.:
UCD0J330MCL6GS
Beschreibung:
CAP ALUM 33UF 20% 6.3V SMD
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.240" (6.10mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Mfr Nichicon
Capacitance 33 µF