UCD1C220MCL1GS
Nichicon
Produkt-Nr.:
UCD1C220MCL1GS
Beschreibung:
CAP ALUM 22UF 20% 16V SMD
Auf Lager : 4753
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.240" (6.10mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 80 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 160 mA @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 22 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 700 mOhms