UCD1J4R7MCL1GS
Nichicon
Produkt-Nr.:
UCD1J4R7MCL1GS
Beschreibung:
CAP ALUM 4.7UF 20% 63V SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.240" (6.10mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 25 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 50 mA @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 4.7 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 3 Ohms