UCD1K151MNQ1MS
Nichicon
Produkt-Nr.:
UCD1K151MNQ1MS
Beschreibung:
CAP ALUM 150UF 20% 80V SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.571" (14.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.535" L x 0.535" W (13.60mm x 13.60mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 80 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 250 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 500 mA @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 150 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 320 mOhms