UCD1K330MNL1GS
Nichicon
Produkt-Nr.:
UCD1K330MNL1GS
Beschreibung:
CAP ALUM 33UF 20% 80V SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 80 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 65 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 130 mA @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 33 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 1.3 Ohms