UCD1K331MNQ1ZD
Nichicon
Produkt-Nr.:
UCD1K331MNQ1ZD
Beschreibung:
CAP ALUM 330UF 20% 80V SMD
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.689" (17.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.673" L x 0.673" W (17.10mm x 17.10mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 80 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 396.5 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 793 mA @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 330 µF