UCD1V102MNQ1MS
Nichicon
Produkt-Nr.:
UCD1V102MNQ1MS
Beschreibung:
CAP ALUM 1000UF 20% 35V SMD
Auf Lager : 461
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.689" (17.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.673" L x 0.673" W (17.10mm x 17.10mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 900 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 1.8 A @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 1000 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 35 mOhms