UCJ1V220MCL1GS
Nichicon
Produkt-Nr.:
UCJ1V220MCL1GS
Beschreibung:
CAP ALUM 22UF 20% 35V SMD
Auf Lager : 1589
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.354" (9.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 47.5 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 14Ohm
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 95 mA @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 22 µF