UCJ1V221MCL1GS
Nichicon
Produkt-Nr.:
UCJ1V221MCL1GS
Beschreibung:
CAP ALUM 220UF 20% 35V SMD
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 200 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.5Ohm
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 400 mA @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 220 µF