UCP2W680MHD
Nichicon
Produkt-Nr.:
UCP2W680MHD
Hersteller:
Nichicon
Beschreibung:
CAP ALUM 68UF 20% 450V RADIAL
Auf Lager : 382
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.654" (42.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 560 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series UCP
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 840 mA @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 68 µF