UCP2W820MHD
Nichicon
Produkt-Nr.:
UCP2W820MHD
Hersteller:
Nichicon
Beschreibung:
CAP ALUM 82UF 20% 450V RADIAL
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.319" (33.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 640 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series UCP
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 960 mA @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 82 µF