UCQ1C100MCL1GB
Nichicon
Produkt-Nr.:
UCQ1C100MCL1GB
Hersteller:
Nichicon
Beschreibung:
CAP ALUM 10UF 20% 16V SMD
Auf Lager : 5537
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications Audio
Height - Seated (Max) 0.181" (4.60mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" Dia (4.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 15 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series UCQ
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 22.5 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 10 µF