UCR006YVPFLR100
Rohm Semiconductor
Produkt-Nr.:
UCR006YVPFLR100
Hersteller:
Rohm Semiconductor
Paket:
0201
Beschreibung:
RES 0.1 OHM 1% 1/10W 0201
Auf Lager : 30071
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.011" (0.28mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.024" L x 0.013" W (0.60mm x 0.33mm)
Temperature Coefficient 0/ +300ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0201
Resistance 100 mOhms
Series UCR
Power (Watts) 0.1W, 1/10W