UCR006YVPFLR910
Rohm Semiconductor
Produkt-Nr.:
UCR006YVPFLR910
Beschreibung:
RES 0.91 OHM 1% 1/10W 0201
Auf Lager : 15000
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.011" (0.29mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.024" L x 0.013" W (0.62mm x 0.32mm)
Temperature Coefficient 0/ +300ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0201
Ratings -
Resistance 910 mOhms
Series UCR
Power (Watts) 0.1W, 1/10W