UCR006YVPJLR18
Rohm Semiconductor
Produkt-Nr.:
UCR006YVPJLR18
Beschreibung:
RES 0.18 OHM 5% 1/10W 0201
Auf Lager : 15000
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.011" (0.29mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.024" L x 0.013" W (0.62mm x 0.32mm)
Temperature Coefficient 0/ +300ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0201
Ratings AEC-Q200
Resistance 180 mOhms
Series UCR
Power (Watts) 0.1W, 1/10W