UCR01MVPFLR220
Rohm Semiconductor
Produkt-Nr.:
UCR01MVPFLR220
Beschreibung:
RES 0.22 OHM 1% 1/8W 0402
Auf Lager : 22
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.017" (0.43mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Temperature Coefficient 0/ +200ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 220 mOhms
Series UCR
Power (Watts) 0.125W, 1/8W