UCR01MVPFLR510
Rohm Semiconductor
Produkt-Nr.:
UCR01MVPFLR510
Hersteller:
Rohm Semiconductor
Paket:
0402
Beschreibung:
THICK FILM LOW OHMIC CHIP RESIST
Auf Lager : 7258
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.017" (0.42mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Temperature Coefficient 0/ +200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings AEC-Q200
Resistance 510 mOhms
Series UCR
Power (Watts) 0.125W, 1/8W