UCR03EVPFLR150
Rohm Semiconductor
Produkt-Nr.:
UCR03EVPFLR150
Beschreibung:
RES 0.15 OHM 1% 1/4W 0603
Auf Lager : 18072
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.063" L x 0.034" W (1.60mm x 0.87mm)
Temperature Coefficient 0/ +150ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 150 mOhms
Series UCR
Power (Watts) 0.25W, 1/4W