UCR10EVHFSR036
Rohm Semiconductor
Produkt-Nr.:
UCR10EVHFSR036
Beschreibung:
RES 0.036 OHM 1% 1/3W 0805
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient 0/ +250ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 36 mOhms
Series UCR
Power (Watts) 0.333W, 1/3W