UCR10EVHFSR075
Rohm Semiconductor
Produkt-Nr.:
UCR10EVHFSR075
Beschreibung:
RES 0.075 OHM 1% 1/3W 0805
Auf Lager : 9970
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient 0/ +150ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 75 mOhms
Series UCR
Power (Watts) 0.333W, 1/3W