UCR18EVHFSR015
Rohm Semiconductor
Produkt-Nr.:
UCR18EVHFSR015
Beschreibung:
RES 0.015 OHM 1% 1/2W 1206
Auf Lager : 24190
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient 0/ +350ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 15 mOhms
Series UCR
Power (Watts) 0.5W, 1/2W