UCS2E330MHD
Nichicon
Produkt-Nr.:
UCS2E330MHD
Beschreibung:
CAP ALUM 33UF 20% 250V RADIAL
Auf Lager : 834
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.846" (21.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 250 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 400 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 800 mA @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 33 µF