UE107M6V3HDHTA
Aillen
Produkt-Nr.:
UE107M6V3HDHTA
Beschreibung:
CAP ALUM 100UF 20% 6.3V SMD
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.232" (5.90mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.9Ohm
Series UE
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 80 mA @ 100 kHz
Mfr Aillen
Capacitance 100 µF