UE108M010HGKTA
Aillen
Produkt-Nr.:
UE108M010HGKTA
Hersteller:
Aillen
Beschreibung:
CAP ALUM 1000UF 20% 10V SMD
Benutzer handbuch
Polarization -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.402" (10.20mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 230mOhm
Ratings -
Series UE
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 360 mA @ 100 kHz
Mfr Aillen
Capacitance 1000 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 230 mOhms