UE475M050HCHTA
Aillen
Produkt-Nr.:
UE475M050HCHTA
Beschreibung:
CAP ALUM 4.7UF 20% 50V SMD
Benutzer handbuch
Polarization -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.213" (5.40mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" Dia (4.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 7.3Ohm
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 30 mA @ 100 kHz
Mfr Aillen
Capacitance 4.7 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 5 Ohms