UE476M050HEJTA
Aillen
Produkt-Nr.:
UE476M050HEJTA
Beschreibung:
CAP ALUM 47UF 20% 50V SMD
Benutzer handbuch
Polarization -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.303" (7.70mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.7Ohm
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 116 mA @ 100 kHz
Mfr Aillen
Capacitance 47 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 1.7 Ohms