Zuhause / DC DC Converters / UEE-12/12.5-D48PB-C
minImg
UEE-12/12.5-D48PB-C
Murata Power Solutions Inc.
Produkt-Nr.:
UEE-12/12.5-D48PB-C
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 12V 150W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Isolation 2.25 kV
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.30" L x 0.90" W x 0.50" H (58.4mm x 22.9mm x 12.7mm)
Product Status Not For New Designs
Current - Output (Max) 12.5A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Control Features Enable, Active High
Series UEE (150W)
Power (Watts) 150 W
Type Isolated Module
Package / Case 8-DIP Module, 1/8 Brick
Efficiency 93%